svatá trojice

Společně jsme to zvládli... Svatá trojice! DSC08193

více z vinařství

Po nějakém čase jsem doplnil další obsah své bakalářské práce, tak na ni mrkněte! najdete tady nejen moji úvahu na téma vinařství a tradice, ale také kompletní paré s obsahem práce v elektronické podobě. A mnohem více!

bakalářská práce úspěšně obhájena!

13. června jsem úspěšně obhájil svoji bakalářskou práci s názvem Vinařství pod Radobýlem. Odměnou bylo dvakrát výborně. V následujících pár dnech Vám představím její detaily, které zde na blogu ještě chybí…;-) Tak sledujte!

novinky z poslední doby

připravil jsem pár změn v organizaci tohoto blogu, založil jsem záložku “projekt” do které jsem rozdělil svou práci do jednotlivých sekcí. V sekci “KRITIKY” jsou vystaveny moje plachty z konzultací…

vinařské litoměřice 2013

Milovníkům vína patřil 12. a 13. dubna litoměřický dům kultury a gotický hrad. Proběhl zde již 11. ročník oblíbených Vinařských Litoměřic, pořádaných Ortopedickým centrem v Ústí nad Labem. Jedním z partnerů této prezentační a soutěžní akce je i město Litoměřice. Tentokráte se přihlásilo přes osm desítek vystavovatelů, kteří se svými produkty chtěli zaujmout nejen veřejnost, ale i akreditovane hodnotitele, kteří 21. března degustovali vína přihlášená do soutěže. Někteří návštěvníci měli již před příchodem své favority, jiní se chtěli nechat překvapit…;-)

reportáž regionální TV “litomericko24.cz”

víno

Víno je mezi nápoji nejušlechtilejší, mezi léky nejchutnější, mezi pokrmy nejpříjemnější. “Plutarchos”

trať pod Radobýlem

Sobotní slunečné dopoledne jsem strávil obchůzkou místa zadání mojí bakalářské práce. Jižní a jihozápadní stráně Radobýlu jsou pro vinařství jak více než vhodné. Je odtud krásný výhled na řeku Labe stáčející se směrem k Ústí nad Labem, stráně jsou podlouhlé a jejich charakter je podpořen vrcholem Radobýlu. Vzhledem k charakteristickému čedičovo-vápencovému podloží dostává vína velmi specifickou, mírně ostřejší, chuť typickou právě pro zdejší lokalitu… další fotky jsem přidal do sekce LOKALITA
IMG_4178

předsevzetí

Předsevzetí, které přišlo se založením blogu, tedy každý den ochutnat jiné víno, se mi stále daří plnit…:-) včera na řadu přišlo Chianti Superiore 2007 dovezené z Toskánska…

vinaři od nás

Dnes jsem komunikoval s několika vinaři, kteří mají na starosti vinice kolem žernosek a žalhostic a domluvili jsme se na exkurzi, pobavíme se o způsobech výroby vína, jejich nárocích a náležitostech s ní spojenými…

vinařství ve světě

přidal jsem několik dalších vinařství ze světa;-)

GJF_vinařská architektura

VINAŘSKÁ ARCHITEKTURA VE STŘEDNÍ EVROPĚ/


galerie jaroslava fragnera /říjen 2013



Svět se zamiloval do vína. Postavit atraktivní vinařství patří k prestižním zakázkám světových architektů. Důležitými milníky v architektuře vína byla kalifornské dílo Clos Pegaseos architekta Michaela Gravesa a Domina Winery od Herzog a de Meuron v Napa Valley. V Rakousku je vzorovým příkladem vinařské centrum Loisium od Steva Holla či přední designové vinařství Hillinger. Největší rozmach ve výstavbě nových vinařství v současnosti zaznamenává především Rakousko, ale tento trend se začíná objevovat i v České republice i ostatních vinařských lokalitách Střední Evropy. Souvisí to s všeobecnou obrodou vinařství, ale i s celospolečenským doceněním architektury jako kulturního fenoménu. I čeští či moravští vinaři oslovují přední architekty a vedou s nimi dialog při projektování nových vinařských celků, které se stávají novými vizuálními ikonami vinařských lokalit.

idea mezinárodní putovní výstavy/



prezentace fenoménu rozvoje současných vinařství středoevropského regionu ve vztahu k současné architektuře
představí nejzajímavějších vinařství střední Evropy, která splňují kritéria zajímavé a inspirativní architektury dle současných trendů
vybraná vinařství jsou jedinečná ve své vinařské produkci, tak v architektonickém ztvárnění výrobních provozoven
trend rozvoje tradičních vinařství, která budují své nové výrobny ve spolupráci s předními evropskými architekty, kteří vedou dialog jak s geniem loci daných lokalit, tak s historií vinařských rodů
prezentace současné trend zážitkové architektury, která se stává důležitým nástroje rozvoje a prezentací tradičních vinařských oblastí středoevropského regionu
seznámit veřejnost s těmito vinařstvími, z kterých se stávají kulturně-společenská centra, kde lidé tráví příjemné chvíle spojené s poznáním a degustací vína
v rámci pražského výstavy se uskuteční mezinárodní sympozium na téma víno a architektura
pozvané země mimo region st. evropy/ austrálie, kalifornie, španělsko
k výstavě bude vydán barevný katalog a natočeno DVD

draft k výstavě: http://www.uschovna.cz/zasilka/L4ICBE4G3Y7RMKL4-YYF

světová vinařství

vytvořil jsem novou sekci Wineries, kam ukládám příklady vinařské architektury ve světě. Cílem je sledovat vztahy této architektury k okolí, svému provozu a celkové lokalitě.

charakteristika lokality

přidal jsem nové fotky okolí Žalhostic včetně přesnějšího vymezení plochy budoucího vinařství. Vše v sekci Lokalita

vinařská oblast Litoměřice

http://toulavakamera.ceskatelevize.cz/article.asp?id=3112

vinice na litoměřicku

P4160085_Snapseed_2

casa zonin

domovské vinice značky zonin v itálii…:-)

casa-zonin-1_Snapseed

Analýza vinařství ve světě

Procházel jsem si jaká vinařství ve světě fungují a jaké mají vztahy produkce / architektura areálu / politika společnosti. pár takových areálů jsem přidal do galerie…

narození blogu

Tento blog bude sloužit jako prostor pro prezentaci mých poznatků a postupů během bakalářské práce v atelieru prof. Zdeňka Fránka a Ing. Arch. Dany Rakové